Barf - co je to?

                                                                                             
Protože krmení domácích masožravých zvířat syrovou potravou - tedy masem, je pro ně to nejpřirozenější

B.A.R.F. je zkratka, která pochází z anglického ,,Bones And Raw Food"( překl. kosti a syrová potrava). Tuto zkratku použil prvně australský veterinář Dr.Ian Billinghurst ve své knize ,,Give your dog a bone" (překl. dejte svému psovi kost) 

                                                              36297862_2043727302336328_1303202577797611520_n
                                                                ( Ares si pochutnává)

Když jsme kdysi oslovili našeho veterináře s dotazem, jak krmit, či jestli vůbec krmit psa syrovou potravou, většinou se na nás podíval jako na blázny, s varovným pohledem a vysvětlením, že granule jsou pro psa lepší, jelikož je v nich obsaženo vše, co nás mazlíček potřebuje. A nemluvě ani o kostech, které jsou přeci pro psa nestravitelné a vedou psa k poruchám trávení atp. 
Tak, ještě, že to dávní předci našich psů a koček nevěděli ...

Lidé jsou rasa pohodlná a proto během let vymýšleli, zkoumali, a vyráběli krmiva, jenž nám měla usnadnit život a psům prý dodat ,,energii, vitamíny,, - zkrátka ,,plnohodnotnou,, stravu a zároveň při samotném krmení psa, neztratit příliš mnoho času.

Co kdybychom my - dvounožci jedli celý život instantní jídla, a občas si do toho přidali nějaký ten rohlík, možná kus točeného párku na přilepšenou .... chutnalo by ?

Když chceme vidět barf ,,v akci,, můžeme se podívat na nespočet dokumentů o přírodě, kde kamerové pasti a kameramani zachytávají vlky v jejich prostředí. Vlci a divocí psi nikde v přírodě nenajdou v miskách nasypané granule. Krmí se jejich přirozenou potravou - masem. Svou kořist sežerou s kůží, obsahem žaludku a dokonce dle velikosti kořisti, s kostmi a srstí. 
Vlci mají navíc na svém sezónním jídelníčku i také různé bobuloviny, byliny a trávu, jak dokládají různá pozorování. 

wolf-banners
                                                                                   (zdroj www.drbasko.com)


Barfem se snažíme napodobit toto stravování u psů a koček. Do misek dáváme maso, kosti, vnitřnosti, přílohy ( vločky, rýže, těstoviny), podáváme také zeleninu i ovoce. Tudíž se snažíme vyhýbat se obilovinám, a vedlejším produktům z obilovin, které jsou velkou a v dnešní době již nedílnou součástí obsahu většiny granulovaných krmiv. 

Když se zeptáme svých babiček, rodičů, čím se psi krmili dříve, jednoznačně drtivá většina odpoví : ,,Zbytky od oběda." Zbytkům od oběda rozumíme - zbytky masa, které bylo nedílnou součástí našeho jídelníčku. Psi žili déle, byli zdravější a prospívali daleko více.


Zaujalo Vás to ?
Jak začít ? 

 

Záznamy nebyly nalezeny...